Pozvali Vás na assessment centre?


Assessment centre (AC) nebo také slangově řečeno “ácéčko“ v překladu znamená tzv. hodnotící středisko. Tento způsob výběrového řízení se používá na nejrůznější pozice, od základních administrativních až po vysoké manažerské posty.

Na co se připravit?

  • V hodnotícím centru strávíte několik hodin, někdy i celý den
  • Na pohovoru s Vámi budou i další uchazeči o zaměstnání, obvykle je zde přítomen i personalista a často i šéf týmu, do kterého se posila hledá
  • Budete muset plnit skupinové i individuální úkoly
  • Silné konkurenční prostředí a často nereálné zadání úkolů (prodat eskymákovi ledničku, prodat dům s mrtvolou atd.)

Jak nejlépe zvládnout assessment centre?

Připravte se - zjistěte si co nejvíce informací o společnosti a pozici, na kterou se hlásíte. Zdrojem mohou být webové stránky společnosti nebo výroční zprávy na www. justice.cz. Pokud máte nějakého kamaráda nebo známého ve firmě, poptejte se, jak to u nich chodí a co se u nich aktuálně řeší.

Buďte asertivní, ale ne agresivní  - buďte aktivní, snažte si získat pozornost kolektivu, ale neskákejte ostatním do řeči a neshazujte jejich názory. V případě, že nesouhlasíte, věcně argumentujte a navrhněte podle Vás lepší řešení. Pokud pracujete ve skupině, snažte se sedět uprostřed, aby se Vám lépe komunikovalo s ostatními.

Nebuďte příliš nervózní  - snadno se to řekne, ale hůře provede. Nicméně je třeba si uvědomit, že nejde o zdraví a AC je třeba brát jako zkušenost. Jděte tam zkrátka s pocitem užít si to, a když Vás to bude bavit, řekne Vám to více o firemní kultuře a dost možná budete i úspěšní.

Nepřetvařujte se  - snažte se působit přirozeně. Lidé, kteří se snaží vybrat nejvhodnějšího člověka, porovnávají jeho vlastnosti s požadavky na pracovní náplň. Někdo se zkrátka nehodí pro práci pod tlakem atd.

Hodně štěstí!


  • Publikováno: 26.04. 2017 16:33:38